Web Sitemize Soru eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
1 beğenilme 0 beğenilmeme
37 kez görüntülendi
GENEL kategorisinde Rütbe: Polis Adayı (160 puan) tarafından
Merhabalar. Ben Almanya’da yaşıyorum ve seneye YKS sınavına polislik için girmem gerekiyor.

Acaba YKS için öneriler verebilimisiniz. Nasıl, ne kadar  çalışmam gerektiğini söyleyebilirmisiniz.

Umarım sorumu cevaplarsınız.

Şimdiden teşekkürler...

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Yönetim (54.1k puan)
 
En İyi Cevap

Merhabalar, sevgili üyemiz eğitim durumunuzu bilmediğimizden dolayı size en alttan yani temeliniz yokmuş gibi bir tavsiye verebilirim.

 YKS sınavını gözünüzde çok büyütmenizi hiç önermem, şuan ki yaşantımda defalarca girdiğim bu ÖSYM sınavının sıkıntılarını çok iyi biliyorum. Bu yüzden lütfen hayatınızı bu sınava bağlamayın. (tabii unutmayın ki eğer bir şeyler istiyorsanız, bazı şeylerden biraz fedakarlık şart) 

Temeliniz hiç yoksa, matematik sorunlarınızı bir an önce çözmenizi öneririm. Yapacağınız şey sistemli çalışmak, sadece YKS sınavı değil hayatınızda gireceğiniz bütün sınavlar için sistemli ve düzenli çalışmanız yeterli.

"Kendimden örnek vereyim, derslerime çok çalışan bir insan değildim ve düzensiz çalışırdım, bir öğretmenim vasıtası ile belirli şeyleri düzene soktum. Sistemli ve programlı şekilde çalışmalarıma devam ettim, ve sonuçta gelmek istediğim konumdayım." Sistemli ve düzenli çalışmadan kastım bir günü saatlere bölerek; şu kadar uyumak, şu kadar ders çalışmak vs değil. 

Yapmanız gereken; bilincinizi ne zaman açık hissediyorsanız, o zaman adam akıllı ders çalışmak. Günlük olarak ders çalışın ve konuları çalıştıktan sonra kendinize bir sınırlama koymadan belirli bir sayıda soru çözümü yapın. Soru çözmekteki amaç konuyu pekiştirmek ve anlamaktır. Mesele soruları doğru çözmek değil, çözdüğünüz sorulardaki yanlış cevapların üzerine giderek onu tamamen öğrenmenizdir. 

Çözemediğiniz sorular olsun ve bunu etrafınıza sormaktan çekinmeyin, çözemediğiniz sorular ile bir konuyu öğrenir ve pekiştirirsiniz. Size şu kadar ders çalışın diyemem çünkü sizi tanımıyorum, sizi en iyi kendiniz bilirsiniz. Örnek vermem gerekirse, Pazartesi günü 5 saat ders çalışacağım diye kendinizi şartlamayın, yeterli bulduğunuz kadar ders çalışın. En büyük önerim bol bol soru çözün, çözemediklerinizi de etrafınıza sorun.

YKS konularını bir kağıda yazın ve onları teker teker sabır ile bitirin. Bir ders çalışma yılı içerisinde minimum 2 adet soru bankası bitirmeniz sizin açınızdan gayet faydalı olacaktır. 

Sınav ile barışık olun ondan korkmayın, inanın bana girince ne demek istediğimi anlayacaksınız. Soru çözmeye ve adam akıllı sistemli bir şekilde çalışmaya başladığınızda, bu durumdan zevk alacaksınız ve eğlenceli hale gelecektir. Size en büyük önerim, döne döne bunu tekrar ediyorum BOL BOL SORU ÇÖZÜN.

Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız. "Olmazsa, ki bu dediklerimi yaparsanız olur ama farz edelim ki olmadı, moralinizi bozmayın ve umudunuzu yitirmeyin. Emek verdiğiniz hiçbir şey boşa değildir ve boşa gitmez."

Güzel haberlerinizi bekliyor olacağım..

Hoş geldiniz, Polislikhakkinda Soru - Cevap Sayfası sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız ve ilgili yöneticilerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

13 soru

12 cevap

1 yorum

56 kullanıcı

...